Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Rzymskokatolicka Parafia NMP Częstochowskiej w Częstochowie
Niedziela Chrztu Pańskiego
07.01.2018


1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Chrztu Pańskiego. Na pamiątkę naszego chrztu dzisiaj na wszystkich Mszach św. będziemy pokropieni wodą z Jordanu, (którą przywieźliśmy będąc na pielgrzymce w Ziemi Świętej) z miejsca, w którym Chrystus przyjął chrzest. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia. Chociaż – zgodnie z polską tradycją – kolędy śpiewamy aż do 2 lutego, to jednak od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły. Dzisiaj o godz. 16.30 Msza Święta dla rodziców i dzieci kl. III-komunijnych.

2. Dzisiaj kolędujemy z Zespołem góralskim z Tymbarku a o godz. 19.00 zapraszamy na III Charytatywny koncert kolęd. Będziemy pomagać dzieciom chorym na nowotwór z Hospicjum Częstochowskiego i na dzieci chore z naszej parafii Wojtka i Maćka i na małego Macieja, który walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni.

3. Z 11 na 12 nocne modlitewne czuwanie jasnogórskie.

4. Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Odwiedzamy Was i Wasze Rodziny w mieszkaniach i wspólnie z Wami się modlimy i prosimy Boga o Błogosławieństwo na cały nowy rok.

5. W najbliższą sobotę w godz. dopołudniowych a w poniedziałek (15 stycznia) w godzinach popołudniowych możliwość zaproszenia kapłana na wizytę duszpasterską dla tych, którzy nie mogli tego uczynić wyznaczonym terminie, zapisy w zakrystii.

 

 

Msze święte
Niedziele:
7:30   9:00   10:30
12:00   18:00
Dni powszednie:
7:30   18:00

Więcej...

Liturgia Słowa
kliknij na obrazek aby zobaczyć Liturgię Słowa

Parafia Rzymskokatolicka Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie