Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Parafia NMP Częstochowskiej w Częstochowie
Uroczystość Chrystusa Króla
26.11.2017


1.Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata -Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana przez naszą Ojczyznę i każdego z nas. To ostatnia niedziela roku liturgicznego, przyszła niedziela rozpoczyna okres Adwentu.

2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 8.30 idziemy do chorych, spowiedź dla dzieci o godz. 16.00 i Msza Święta dla dzieci o godz. 16.30. O godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa za naszych bliskich zmarłych. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15 zmiana tajemnic różańcowych i modlitwa różańcowa o godz. 18.00 Msza Święta za całą wspólnotę różańca.

3. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, a nie obecna na wczorajszym spotkaniu formacyjnym będzie miała obowiązkowe spotkanie w czwartek 30 listopada o godz. 18.30. Na spotkanie proszeni są również rodzice. Obecność obowiązkowa.

4. Zwracam się z ogromną prośbą do parafian, którzy mają możliwość i gościnne serce o przyjęcie do swoich mieszkań naszych rodaków z Białorusi, którzy przyjeżdżają odwiedzić Matkę Bożą na Jasnej Górze, dla wielu z nich to pierwszy przyjazd do Macierzy. Pierwsza grupa przyjeżdża z soboty na niedzielę, a druga z 15 na 16 i 17 grudnia. Gościnność polegałaby na noclegu i wyżywieniu. Osoby, które okazały by taką życzliwość zapraszam do zakrystii.

5. Nasza parafia wraz ze szkołami i gminami organizuje akcję charytatywną dla Polaków i polskich dzieci mieszkających na Wileńszczyźnie, dzisiaj i w przyszłą niedzielę zbieramy ofiary pieniężne na ten cel, serdecznie dziękuje.

6. W tym tygodni Pan Organista roznosi opłatek dla mieszkańców ulicy Michałowskiego 30, 34 i dla mieszkańców ulicy Bacewicz.

7. Kochani Parafianie zapraszam wszystkich zainteresowanych na dzisiejszy "andrzejkowy" koncert Jacka Miernikiewicza o godz. 19.00. Obszary muzycznych zainteresowań określają moją osobowość mówi artysta, co przekłada się na repertuar, który proponuję słuchaczom. Poprzez melancholijne i romantyczne brzmienie pokazuję emocjonalne pejzaże bliskie każdemu z nas. Proponuje koncert z instrumentalnymi podkładami i światowym repertuarem, utwory Sinatry, Grechuty, Kiepury, Wodeckiego, Bocellego i innych artystów.

 

 

Msze święte
Niedziele:
7:30   9:00   10:30
12:00   18:00
Dni powszednie:
7:30   18:00

Więcej...

Liturgia Słowa
kliknij na obrazek aby zobaczyć Liturgię Słowa

Parafia Rzymskokatolicka Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie