Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Parafia NMP Częstochowskiej w Częstochowie
XXIX Niedziela Zwykła
22.10.2017


1. Niedziela wizytacji kanonicznej Ks. Biskupa Antoniego Długosza. O godz. 9.00 Ks. Biskup udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania o godz. 10.30 odprawi Mszę Świętą za wszystkich parafian, po Mszy spotkanie w auli wszystkich liderów grup parafialnych, o godz. 12.00 modlitwa Ks. Biskupa z dziećmi.

2.Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30.

3. 28 października w sobotę o godz. 19.00 w naszym kościele będzie miał miejsce WIECZÓR JEDNOŚCI. To nowa inicjatywa w naszej wspólnocie parafialnej. Podczas tego wieczoru będziemy wspólnie śpiewać, modlić się, słuchać pięknych świadectw. Pomoże nam w tym niesamowity film pt. „Teraz i w godzinę śmierci”, wyświetlony na profesjonalnym kinowym ekranie z odpowiednim nagłośnieniem. Podczas tego wieczoru będzie naprawdę dużo się działo. Poza tym, że młodzież, która 22 października przyjęła sakrament bierzmowania w naszym kościele, tego własnie wieczoru odbierze pamiątki bierzmowania, to wszyscy, którzy tylko znajda się na Wieczorze Jedności, będą włączeni w przepiękną scenerię oraz klimat modlitwy i uwielbienia, który zaprowadzi ich do swojego wnętrza i ubogaci je pięknymi darami. Na Wieczór Jedności zaproszeni są wszyscy, od najmłodszego do najstarszego, bo jak sama nazwa wskazuje to wieczór jedności. Nie może i Ciebie zabraknąć! Przyjdź i poczuj się wyjątkowym zaproszonym gościem, ale i gospodarzem, który nie przyjdzie na wspomniane wydarzenie sam, ale zaprosi także swoich bliskich i znajomych.

4. Zbliżają się dni szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Szczególną modlitwą wpisaną w naszą polską tradycje są wypominki. Kartki na wypominki oktawalne i roczne możemy składać w zakrystii lub w kancelarii. Ofiary są dobrowolne, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Klub seniora „Nestor” zaprasza na spotkanie we wtorek o godz. 16.30 w salce parafialnej.Spotkania prowadzi Pan Roman Kryst lider „Grupy Romana”. W sobotę o godz. 7.00 rano modlitwa różańcowa grupy modlitewno-dobroczynna św. Ojca Pio.

6. Kolonie dla dzieci od 23.06 do 02.07.2018 r. we Władysławowie nad morzem. Zapisy w zakrystii. Organizujemy dla dzieci bal Wszystkich Świętych w sobotą 28 października o godz. 10.00 w auli parafialnej obowiązkowe przebranie w strój Świętego lub Świętej. 29 października w niedzielę Marsz Wszystkich Świętych na cmentarz Kule dla dzieci, młodzieży i całych rodzin po Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci przychodzą w strojach świętych.

7. Zakończyliśmy czyszczenie sufitu i malowania całej świątyni, Bóg zapłać za ofiary na to dzieło.

Nasza świątynia budowana jest przez 22 lata modlitwą, cierpieniem, pracą i ofiarami materialnymi. Widać w tych murach Waszą miłość, nadzieję i wiarę, która towarzyszy wszystkim Wam, kochani Parafianie.

Ta wiara nas inspiruje i dodaje sił w trudnych chwilach życia. Kochajcie kościół, który jest naszym domem, a wyrazem tej miłości niech będzie wasza troska o wszystkich, którzy tę wspólnotę stanowią: o rodziny i dzieci, o młodzież i osoby dorosłe, o chorych i biednych, o osoby starsze i samotne.

W obecności, Ks. Biskupa Antoniego Długosza, bardzo Wam dziękuje za Wiarę i miłość do Jezusa Chrystusa i Jego Matki, a naszej patronki Matki Bożej Częstochowskiej. Bóg Zapłać.
Ks. Biskupowi Antoniemu za modlitwę, Słowo Boże i za życzliwą obecność wśród nas dziękuje.

 

 

Msze święte
Niedziele:
7:30   9:00   10:30
12:00   18:00
Dni powszednie:
7:30   18:00

Więcej...

Liturgia Słowa
kliknij na obrazek aby zobaczyć Liturgię Słowa

Parafia Rzymskokatolicka Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie