Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Parafia NMP Częstochowskiej w Częstochowie
XXVI Niedziela Zwykła
01.10.2017


1. Miesiąc Październik to szczególny miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy bardzo serdecznie. Dzieci zachęcamy do włączenia sie do Żywego Różańca Dzieci oraz składania swojej róży dla Maryi. Szczegóły u katechetów.

2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 8.30 idziemy do chorych, spowiedź dla dzieci o godz. 16.00 i Msza Święta dla dzieci o godz. 16.30. O godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa za naszych bliskich zmarłych. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15 zmiana tajemnic różańcowych i modlitwa różańcowa, a o godz. 18.00 Msza Święta za całą wspólnotę różańca.

3. W środę wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. O godz. 17.00 przed kościołem błogosławieństwo właścicieli czworonogów, zapraszamy ze swoimi zwierzętami.
W czwartek wspomnienie Św. Siostry Faustyny po Mszy świętej Litania do Świętej i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. Potwierdzamy wyjazd do Cieszyna 7 października w sobotę na wielką modlitwę „Do Granic” Polski i informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na wyjazd. Natomiast także 7 października w sobotę bedzie miała miejsce Pielgrzymka Kół Żywego Różańca w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie, na którą serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach, a zapisy i inne informacje u Pani Genowefy.

5. Pielgrzymka piesza mężczyzn do Sanktuarium Ojca Pio na Przeprośną Górkę, w sobotę 14 października rozpocznie o godz. 09.00 w naszym kościele, a zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub u Brata Zbigniewa

6. Dziś w całym kościele w Polsce przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Meksyku. Za modlitwę w intencji poszkodowanych i za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapałać.

7. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i życzymy miłego dnia spędzonego w gronie rodziny i najbliższych. Niech ten miesiąc różańca będzie czasem głębszego rozważania tajemnic z życia Jezusa i Maryi oraz niech przyniesie błogosławione owoce w życiu naszych dzieci, młodzieży i całych rodzin.

 

 

Msze święte
Niedziele:
7:30   9:00   10:30
12:00   18:00
Dni powszednie:
7:30   18:00

Więcej...

Liturgia Słowa
kliknij na obrazek aby zobaczyć Liturgię Słowa

Parafia Rzymskokatolicka Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie